Українці за кордоном: дешева робоча сила чи конкуренти?

Українці за кордоном: дешева робоча сила чи конкуренти?
26 Августа 2015

Через великий відсоток трудової міграції українців багато країн почали скорочувати квоти на візи і ускладнювати їх відкриття. Дана ситуація змушує задумуватися над причинами такого ставлення до наших співвітчизників.

Європейці бояться наших громадян
Через нестабільну економічну ситуацію в Українідержави Західної Європи побоюються стрімкого напливу наших заробітчан. На сьогоднішній день у більшості країн відмічаєтьсявеликий рівень безробіття, який з кожним днем зростає. Якщо раніше місцеве населення згоджувалося лише на престижні вакансії, то тепер громадяни європейських країн готові виконувати навіть брудну роботу. З цієї точки зору українці створюють чималу конкуренцію. І якщо наші співвітчизники продовжуватимуть далі мігрувати за кордон у пошуках будь-якої роботи, виникне гострий дефіцит робочих місць у багатьох країнах світу. З цієї причини все менш доступною для українців стає робота в Англії. Англійські роботодавці ретельно відбираютьіноземних кандидатів і висувають великі вимоги до кожної вакансії.

Українці – здібні учні
Чимало іноземців погано відносяться до наших людей через конкуренцію. Українці відомі по всьому світу як трудолюбива, працьовита нація з високим інтелектом. Наші співвітчизники швидко освоюють будь-які професії і здатні якісно виконувати великий спектр робіт різної складності. А висококваліфіковані працівники, які добре володіють англійською мовою, мають можливість влаштуватися на престижну роботу і працювати на рівних умовах з громадянами країни-роботодавця. Сприятливі умови для міграції спеціалістів створює Німеччина. В цій країні існує дефіцит освічених кадрів і відмічається деяка пасивність молоді. Тому робота в Німеччині дає хороші перспективи для наших фахівців з ученими рівнями.

Є країни, в яких існує дефіцит робочої сили певного напрямку, тому вони сприяють українцям у працевлаштуванні. Наприклад, після створення Шенгенської зони багато спеціалістів робітничих професій з країн Східної Європи працевлаштувалися в Австрію, Великобританію, Швейцарію, Бельгію, Францію. Таким чином залишилася низько кваліфікована робота в Польщі, яку і пропонують українським мігрантам.
Аналітики стверджують, що ставлення до українців у різних країнах відрізняється і формується на основі суб’єктивних вражень. Тому репутація наших мігрантів значною мірою залежить від поведінки і ставлення до себе.

Короткая ссылка на новость: http://frendid.com/~Y3sPV